Коли Великдень 2024: дата
У 2024 році православні християни відзначають воскресіння Христа 5 травня. Для католиків Пасха 2024 припадає на 31 березня.
Чому щороку дата Великодня різна
Дата Великодня різна щороку, тому що її визначають за місячно-сонячним календарем. Це означає, що вона залежить від двох циклів: місячного циклу, який триває приблизно 29,5 днів, і сонячного циклу, який триває приблизно 365,2422 дня.
Великдень святкують в першу неділю після першого повного місяця від весняного рівнодення (21 березня). Однак, оскільки місячний цикл не є тотожним з сонячним циклом, дата повного місяця може припадати на близько 30 різних днів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Павуки, дідухи та два Святвечори: як відзначають зимові свята на Західній Україні
Великдень 2024: традиції дня
Великдень — це найважливіше свято у християнському календарі, яке відзначають на честь воскресіння Ісуса Христа. У цей день віряни ходять до церкви на богослужіння, вітаються словами "Христос воскрес!" та "Воістину воскрес!".
Однією з найважливіших традицій Великодня є освячення пасок, крашанок і інших традиційних страв у церкві. Вірять, що освячені страви мають цілющі властивості. На свято заведено обмінюватися освяченою їжею та символічними речами. За день до Пасхи закінчується суворий Великодній піст, тож віряни можуть насолодитися святковим застіллям з рідними та близькими.
Прикмети на Великдень
- Якщо на Великдень мороз – варто чекати на щедрий врожай.
- Якщо вдень на Пасху тепло, це до сонячного літа.
- Похмурий день на Великдень – до прохолодного літа.
- Дощ на Пасху – до дощової весни.
Фото: Freepik
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 ідей для маленьких «свят на кожен день»
Що не можна робити на Великдень
На Пасху не можна:
- Займатися хатніми справами
- Шити та вишивати
- Лаятися
- Ображатися
- Сваритися
Як святкують Великдень українці в різних куточках світу: дивіться у "Сніданку з 1+1", що виходить у будні з 6:30 до 9:30 на "1+1 Україна":