Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Небезпека кашлюка: основні симптоми, та як захиститись від хвороби

Важливо знати: що відомо про кашлюк, його симптоми, ефективне лікування та методи профілактики.

В Україні поширюється захворювання на кашлюк. За останні 2 місяці кількість заражених на цю хворобу зросла у 20 разів і зараз вже зафіксовано більше 500 випадків хвороби у дітей. Як проявляється захворювання, чим відрізняється від ГРЗ та як захистити себе та дитину від нього?

Що це за хвороба?

Кашлюк, або коклюш, є серйозною інфекційною хворобою, яка викликається бактерією Bordetella pertussis. Ця хвороба передається повітряно-крапельним шляхом. На кашлюк переважно страждають діти і основний симптом проявляється у сильному сухому кашлі, що може не стихати по декілька тижнів, а то і місяців. Одна з найбільших небезпек кашлюку полягає у можливих ускладненнях, зокрема у немовлят, у яких може розвиватись запалення легень, конвульсії, а також ускладнення дихальної системи, що може бути небезпечним для життя.

Як передається?

Кашлюк передається повітряно-крапельним шляхом. Це означає, що бактерія, що викликає кашлюк, передається в повітрі, коли хвора людина кашляє або чхає. Людина може заражатися кашлюком, знаходячись поруч з хворою особою, або вдихаючи повітря, в якому знаходяться капельки з бактеріями. Бактерія Bordetella pertussis, що викликає кашлюк, дуже заразна. Люди будь-якого віку можуть заразитися кашлюком, але найбільша небезпека існує для немовлят та малих дітей, а також для людей зі слабким імунітетом.

Основні симптоми

  • Початковий період: симптоми, що подібні до простуди, такі як нежить, кашель, нежить, слабкість.

  • Період кашлю: характеризується приступами інтенсивного кашлю, супроводжується вираженим задишкою і може спричиняти позиви на блювання. Цей період триває до 6-8 тижнів або більше.

  • Період відновлення: кашель стає менш інтенсивним, але може тривати довгий час, навіть до кількох місяців.

Через інтенсивний кашель, у дитини можуть виникнути синці на обличчі. здуватись вени та навіть зупинятись дихання. Тому необхідно вчасно звернутися до лікаря, якщо у вас або вашої дитини є симптоми, що можуть вказувати на кашлюк. 

Як лікувати

  • Відпочинок і питний режим

  • Вологе повітря

  • Препарати проти кашлю

  • Препарати для видалення мокроти

  • Ліки для зменшення запалення

Профілактика

Найефективніший метод профілактики від кашлюка - вакцинація. Щеплення від кашлюку включено до обов'язкових щеплень для дітей. Зазвичай перша щеплення проводиться у віці 2 місяців, з наступними щепленнями у віці 4 місяців, 6 місяців і повторним щепленням у віці 18 місяців та 6 років. Також вакцинація від кашлюка рекомендується для дорослих, особливо тих, хто працює або знаходиться у контакті з немовлятами або малими дітьми. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2024-04-21
Топ новини
Новини
Новини