Знайома кожному проблема — переїдання під час новорічних свят. І дійсно, як втриматися, коли навколо стільки всього смачненького? У "Сніданку з 1+1", який виходить у будні з 06:30 до 09:30 в ефірі телеканалу 1+1 Україна та на YouTube, розповіли, як надмірне споживання їжі впливає на наш організм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з цінами на фрукти на Новий рік 2024 і до чого тут блокада кордонів (пояснили у "Сніданку з 1+1")
Що відбувається зі шлунком під час переїдання
Апетит після переїдання — результат низки фізіологічних змін. Незалежно від того голодні ви чи ситі, шлунок змінює розмір. Коли перетравлює, то скорочується, щоб посунути їжу далі до кишківника. Про відчуття голоду нам свідчить бурчання — це гормони. Навіть після ситного обіду ми хочемо їсти, бо це вже звичка. Так, коли ви після основного прийому їжі сідаєте дивитися фільм з чипсами чи шоколадом, то ваш мозок почне пов'язувати цей час зі смаколиками, і таке бажання буде з'являтися кожного вечора.
Чому ми переїдаємо
- Простий спосіб покращити настрій.
- У компанії складніше контролювати кількість спожитої їжі.
- Шкідливі харчові звички.
Чи розтягується шлунок від переїдання
Ця поширена думка не є повністю правдивою. Шлунок є еластичним, тому завжди повертається до своїх розмірів. Цікаво, що на об'єм цього органу не впливають ні зріст, ні вага.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 продуктів, що насправді зігрівають взимку
Як позбутися шкідливих харчових звичок
- Не їжте, коли не відчуваєте голоду.
- Поїсти снеків перед екраном можна, проте це не має перерости в рутину.
- Їжте усвідомлено і не відволікайтеся на гортання стрічки в соцмережах чи перегляд серіалу.
Фото: Freepik.com
Чому ми переїдаємо на свята? І чому після застілля голод сильніший? Відповіли у "Сніданку з 1+1", що виходить у будні з 6:30 до 9:30 на "1+1 Україна" та YouTube: