Ми не завжди звертаємо на це увагу, та музика, що супроводжує наше тренування, напряму впливає на його ефективність. Правильні треки не лише налаштовують на динамічний лад, а й допомагають зберігати темп. До того ж вони просто відволікають від думок типу «більше не можу».
Не секрет, що музика має бути ритмічною, аби спонукати до активності. Залиш улюблені ліричні композиції для прогулянок наодинці чи поїздки в метро – там вони будуть доречніші. У спортзалі треки не підлаштовуються під настрій, а навпаки.
Фото: Getty Images
Втім, для різних тренувань і музику варто обирати відповідну. Щоб година спорту минула ніби на одному диханні, підготуйся та обери різні плейлисти для силових та кардіонавантажень. Аби розібратися було легше, ми вже дібрали для тебе декілька варіантів.
Плейлист для силових вправ
Щойно ти сідаєш на перший тренажер, у тобі вирує енергія. Та з кожним новим підходом її ставатиме менше, а м'язи благатимуть про відпочинок. У такій ситуації допоможуть потужні танцювальні треки з виразними ударними. Ідеально підійде електронна музика або ж запальний рок.
Фото: Freepik
Віддай перевагу композиціям, чий темп збігається з твоїм. Нехай кожне нове присідання чи піднімання гантелей відбувається у такт музиці.
Що послухати:
Cassius – Vedra
Katy Perry – Dark Horse (ft. Juicy J)
Royal Blood – Figure It Out
MUSE – Dig Down
Red Hot Chili Peppers – Can't Stop
Плейлист для кардіотренування
Музика для бігу чи стрибків зі скакалкою навпаки має бути легкою, ритмічною та швидкою. Нехай вона позбавляє зайвих думок: тут і зараз лише рух має значення.
Фото: Getty Images
Що послухати:
Ariana Grande – Break Free (ft. Zedd)
Tove Lo – Talking Body [KREAM Remix]
deadmau5 & Kaskade – I Remember
Ed Sheeran – South Of The Border (Feat. Camila Cabello & Cardi B) [Cheat Codes Remix]
Billie Eilish – bad guy
Фото: Getty Images
Ще декілька порад
#1 Розташуй треки в такій послідовності, аби їхня енергійність зростала. Нехай плейлист розкачується разом із тобою. Тож коли твої сили спадатимуть до нуля, з навушників лунатиме додаткова порція мотивації.
#2 Обирай ті треки, які тобі по-справжньому подобаються. Інакше вони просто не спрацюють.
#3 Привчи себе слухати свій «спортивний» плейлист лише під час тренувань – сформуй такий собі умовний рефлекс. Щойно ти чутимеш ці пісні, організм одразу «вмикатиметься» і буде готовий до навантажень.
Фото: Marcelo Chagas, Pexels
Щоб тренування приносили користь і задоволення – читай наші матеріали про спорт:
1. Що буде з тілом, якщо щодня робити вакуум
2. Ефективніше від бігу: 5 причин спробувати модний вид фітнесу – джампінг
3. Замість спорту: ТОП-5 стилів танцю для стрункої фігури
4. Ефективно та сексуально: Чому варто записатись на pole dance